Главная > Послуги > Технічне обстеження будівель і споруд
Технічне обстеження будівель і споруд
За консультацією зверніться, будь ласка, за номером:

Своєю метою технічне обстеження будівель і споруд ставить виявлення відхилень стану споруди, яке є за фактом, від регламентованого технічними документами. Здійснюється це за допомогою сучасних експертних методів.

В ході робіт проводиться обстеження несучих конструкцій. Виявити можливість користування будівництвом далі, а також виробити правила дозволяє технічне обстеження.

Здійснюється технічне обстеження будівель і споруд на підставі норм і правил. Не варто плутати його з процедурою, яка визначається в судовому порядку – будівельна експертиза будівель і споруд.

Обстеження технічного стану будівлі: з чого почати

Підставою для здійснення заходів є акти законодавства і норми, що регламентують діяльність з містобудування. Проводячи заходи, визначаються фактичні характеристики фундаменту, несучих конструкцій, комунікацій і так далі. Все це визначає ступінь надійності і можливість користування будівлею далі. Також може бути показана обмежена експлуатація або потреба у відновленні майна.

Оцінка технічного стану будівель і споруд гарантує безпеку користування спорудою. Руйнування – це зазвичай тривалий процес, який не виникає миттєво, крім стихійного лиха.

Технічне обстеження будівель і споруд дозволяє виявляти вчасно несправності, і запобігти обваленню. Провівши своєчасні ремонтні роботи, власник може значно збільшити час використання будівлі. Здійснювати технічне обстеження об’єкта може фірма, у якої укладено договір з власником або керуючою організацією. Важливо, щоб компанія відповідала таким параметрам:

 • повинна мати статус юридичної особи;
 • у штаті оформлені експерти з відповідним кваліфікаційним сертифікатом та досвідом роботи;
 • повинні бути прилади і спецобладнання для виконання робіт.

Евгений Ананьев - главный экспертНа порталі Держархбудінспекції можна побачити список таких організацій. Одна з них ТОВ «Український інженерно-експертний центр», керівником якої є Євген Ананьєв – експерт з обстеження будівель і споруд.

Оцінка технічного стану будівлі виконується на таких підставах:

 • якщо є руйнування будови при складанні актів стихійних лих або пожеж;
 • рішення власника майна;
 • присутня деформація, яка виявлена при візуальному огляді.

Моніторинг технічного стану будівель і споруд може проводитися за планом або позапланово. Найчастіше перевірки виконуються в осінній або весняний період.

Інженерне обстеження будівель і споруд: що вивчається

Технічне обстеження будівель і споруд має на увазі вивчення наступних параметрів:

 • шумозахист;
 • експертиза несучих конструкцій (вивчення їх стійкості і опору);
 • безпека для людського життя;
 • пожежна безпека нерухомості;
 • вплив на навколишнє середовище;
 • виявляється подальша можливість користування будовою.

Обов’язковою до виконання є умова візуального огляду і технічне обстеження будови. Не можна видавати висновок на підставі фотографій, схем або відеозйомки.

У проектних документах на будівлю є всі норми і параметри, їм вона повинна відповідати фактично. Це поширюється не тільки на несучі конструкції, але і фундамент, комунікації. Відомості, які отримують фахівці, заносяться до звіту. Це і є експертиза будівель і споруд. Останнім кроком є виготовлення техпаспорта.

Обстеження будівель: покрокова інструкція

Експертиза технічного стану будівлі вимагає скрупульозності та обізнаності в нормативах. Потрібно буде виконати такі кроки:

 1. підготовчий етап проведення експертизи;
 2. попередні роботи з документами;
 3. обстеження споруд;
 4. звіт про виконану роботу.

На першому етапі сертифіковані фахівці ТОВ «Український інженерно-експертний центр» знайомляться з об’єктом, його плануванням і особливостями конструкцій. Збирають відомості про будову. Необхідно описати конструкції, комунікації, вивчити технічну документацію і подальші кроки, заходи.

Обстеження будівлі здійснюється так:

 • візуально вивчається будова;
 • аналізуються дефекти;
 • обстежуються будівельні конструкції і елементи;
 • проводяться виміри і фотофіксація;
 • складається звіт;
 • даються рекомендації про експлуатацію будови далі.

Сертифіковані фахівці, а також Євген Ананьєв – експерт з обстеження будівель і споруд вивчають умови, де споруда використовується. Це мікроклімат, стан ґрунту, оскільки вони впливають на конструкції будови. Важливо провести всі виміри споруди, і обстежити стійкість фундаменту.

На заключному кроці виконуються розрахунки, а отримані відомості аналізуються. Висновки робляться за інформацією про споруди, яка отримана при огляді та оцінці її стану.

Експертиза будівель і споруд закінчується оформленням звіту, де містяться плани, фото, креслення та інші додатки. Також вказується технічний стан будівлі, рівень зношеності, способи ремонту і подальшого її користування.

Перший раз експертиза будівельних конструкцій здійснюється за проектною документацією. Надалі це визначається вимогами ДБН і нормами. По закінченню терміну використання нерухомості проводиться техобстеження з метою оцінки її стану. Це визначає можливість її подальшого користування і терміни наступного обстеження.

Вартість обстеження будівлі в ТОВ «Український інженерно-експертний центр» залежить від обсягів роботи, термінів їх виконання і місця розташування нерухомості. Зателефонуйте або напишіть нам на сайті і від наших консультантів ви дізнаєтеся яка приблизна ціна обстеження стану будівель і споруд.

Залишити заявку
м. Київ, Печерськ, вул. Генерала Алмазова, 4
0