Главная > Послуги > Обстеження будівель на предмет доступності для МГН
Обстеження будівель на предмет доступності для МГН
Мойсенко Віра
Віра Мойсенко
+380956591512
Ананьєв Євген Олександрович
Євген Ананьєв
+380990113217

Держава гарантує своїм громадянам рівні права, це поширюється і на створення однакової доступності для всього населення не залежно від ступеня його мобільності. Законодавці прийняли ряд документів, які покликані забезпечити доступність будівлі для осіб з інвалідністю: Постанова КМУ 913 від 07.12.16, Постанова КМУ 929 від 30.11.16, Постанова КМУ 257 від 12.04.17. Зведення нерухомості повинно відбуватися з дотриманням правил, прописаних в цих актах. А побудовані будівлі необхідно привести у відповідність з ними. Крім цього, існують будівельні норми, що забезпечують доступність будівлі для маломобільних груп населення: ДБН 2006 «доступність будівель і споруд для маломобільних груп населення».

Як отримати звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення

Таку документацію складає спеціалізована компанія, яка в штаті має сертифікованого експерта. ТОВ «Український інженерно-експертний центр» пропонує свої послуги. Тут ви зможете отримати дозвіл про доступність будівлі для осіб з інвалідністю. Для його оформлення знадобиться обстеження нерухомості, основним принципом якого є співвідношення фактичних параметрів з показниками, що прописані в нормативних актах.

Насамперед вивчаються документи на майно правового і технічного характеру:

 • техпаспорт;
 • звіт про доступність приміщення для МГН, який був виконаний раніше, якщо є такий;
 • фотознімки об’єкта;
 • техплан споруди.

Наступним етапом буде укладення договору співпраці. Далі сертифікований експерт, щоб скласти звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення, відвідає вашу нерухомість у зручний, заздалегідь обумовлений час.

Замовник надає виконавцю:

 • копії правовстановлюючих документів або договору оренди на нерухомість, за якою замовляється експертиза доступності приміщення;
 • копія техпаспорта;
 • у договір вносяться дані замовника, які він надає;
 • фотознімки об’єкта: пандуса, коридорів всередині будівлі, вхідних дверей в будівлю і приміщення замовника.

Як виконується вивчення на доступність будівлі для осіб з інвалідністю

Евгений Ананьев - главный экспертЗавданням майбутнього заходу є підтвердження відсутності перешкод для руху і можливість використання будівлі всіма людьми, незалежно від їх фізичного стану. Це дозволить зробити висновок про доступність приміщення. В ході робіт перевіряють наступне:

 • достатність ширини коридорів, що дозволяє переміщатися по них на колясці;
 • відсутність перешкод на висоті 0,7 – 2,1 м від підлоги;
 • наскільки туалети обладнані для інвалідів-візочників;
 • міцність перил;
 • достатність ширини прорізів;
 • відсутність заважаючих пересуванню колясок предметів інтер’єру.

Сертифіковані фахівці ТОВ «Український інженерно-експертний центр» в роботі застосовують систематичний підхід. В ході аналізу будови йдуть маршрутами людей, визначаючи наявність або відсутність перешкод і доступність будівлі для маломобільних груп населення. Застосовується наступне обладнання:

 • динамометр, який визначає силу закриття і відкриття дверей;
 • люксметр вимірює ступінь освітленості;
 • будівельна рулетка для вимірів;
 • углометр вимірює кути нахилів.

Все відкаліброване обладнання відповідає вимогам, прописаним в техдокументації.

Після виконання огляду сертифіковані фахівці роблять висновок про доступність приміщення. Після цього замовник інформується про закінчення робіт і отримує звіт про доступність приміщень для інвалідів. У ньому чітко описані всі параметри приміщення, і робиться висновок про доступність приміщення. Крім того, рекомендуються поліпшення, щоб забезпечити доступність будівлі для осіб з інвалідністю. Зроблений нашими співробітниками висновок про доступність приміщення дає можливість поліпшити технічні характеристики будови або приміщення.

Щоб отримати ліцензію на певні види робіт, потрібно оформлення звіту про доступність приміщення для МГН. Для цього достатньо зателефонувати і прийти в ТОВ «Український інженерно-експертний центр», керівником якого є Євген Ананьєв – експерт з обстеження будівель і споруд.

Після того, як замовник отримує звіт про доступність приміщення для МГН, наші співробітники обговорюють варіанти усунення недоліків і при потребі проводиться повторна експертиза доступності приміщення.

Наші експерти виконають звіт про доступність приміщення для маломобільних груп населення для будь-якої нерухомості не залежно від форми власності і призначення, це і комерційні, і громадські будівлі. Провівши обстеження, вони виконають оформлення звіту про доступність приміщення для МГН.

Керівник компанії Євген Ананьєв – експерт з обстеження будівель і споруд має багаторічний досвід у сфері нерухомості та необхідні сертифікати про кваліфікацію. Як і інші наші співробітники постійно займається підвищенням своєї кваліфікації.

Залишайте заявки на сайті або телефонуйте, консультант відповість на питання, і запише на прийом до фахівця. Вам не доведеться стояти в чергах, ви приїдете в офіс до певного часу. Ціна послуги розраховується в залежності від термінів, в які потрібно надати звіт про доступність приміщень для інвалідів та місця розміщення майна.

Замовляючи в нашій фірмі обстеження на доступність будівлі для маломобільних груп населення, вам гарантована професійна експертиза та виготовлення повного правильного документа. Все буде виконано правильно в рамках законодавства країни. Вам не доведеться переробляти документи, оскільки правильність їх оформлення ми гарантуємо.

Оставить заявку
г.Киев, б-р Леси Украинки, 26, корпус 1, оф. 25
0