Главная > Новини > Звіт про доступність приміщень банків та інших фінансових установ для інвалідів та МГН
Звіт про доступність приміщень банків та інших фінансових установ для інвалідів та МГН
За консультацією зверніться, будь ласка, за номером:

Будь-яка людина, незалежно від своїх фізичних можливостей, повинен мати можливість отримати банківські та інші фінансові послуги.

В кінці 2018 року Національний банк України (НБУ) виніс постанову №149, в якому особливу увагу приділено отриманню банківських ліцензій. У постанові є дуже важлива глава – 28 (двадцять вісім). У ній йдеться про інклюзивність банку.   На вимогу НБУ все відділення повинні забезпечити – доступність банку для маломобільних груп населення

Це відноситься як до українських банків, так і філіям іноземних банків, які відкривають свої відділення в Україні.

Також Кабінет Міністрів України своєю постановою від 7.12. 2016 року № 913 п. 28 затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг. Він зобов’язав фінансові компанії (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) здійснити дане технічне обстеження і розмістити висновки експерта про доступність будівель і приміщень фінансових установ для маломобільних груп населення в місцях, доступних для сприйняття клієнта (споживача).

Доступність банківських та інших послуг документально підтверджує фахівець з питань технічного огляду будівель і споруд, який має кваліфікаційний сертифікат.

Підприємцям важливо замовити звіт про доступність для маломобільних груп населення. Без дотримання цих вимог, не отримати ні банківську ліцензію, ні фінансову.

Доступне середовище для людей з інвалідністю банківських і фінансових установ обумовлена ​​такими нормативними документами як ДБН В.2.2-40: 2018, ЗУ «Про основи соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII ст.30, Закон України «про будівельні норми» ст.72 та «про регулювання містобудівної діяльності» ст.34

Як оформити звіт про доступність приміщення банку для інвалідів?

Евгений Ананьев - главный экспертЩоб приступити до робіт фахівця ТОВ «УІЕЦ» Клієнтові потрібно надати наступну документацію:

 • дані клієнта для підготовки договору (реквізити, адреса і назва компанії)
 • документи, що підтверджують право власності (приміщення належить клієнту) / договору (приміщення здано в оренду);
 • технічний паспорт БТІ;
 • плани, схеми і фото приміщення;
 • висновок про доступність приміщень банків, якщо воно було зроблено раніше.

Дана документація і попереднє ознайомлення з особливостями об’єкта допоможе розрахувати скільки коштує звіт про доступність будівлю банку для інвалідів і укласти договір з Клієнтом

При формуванні ціни беруться до уваги різні чинники. Наші фахівці УІЕЦ розглянуть стан об’єкта, специфіку експлуатації та інше.

Дуже часто можна зіткнутися з ситуацією, коли на покупку чого-небудь не вистачає деякої суми грошей. Таке явище, на жаль, сьогодні досить поширене. Звертаючись до ломбарду, людям з інвалідністю туди треба якось дістатися, і тут уже свої складності – інклюзивність ломбарду.  

Ломбарди, як і банки – офіційні фінансові організації. Їх діяльність регламентується законом України про фінансові послуги.

У п. 96 Ліцензійних умов № 913 чітко обмовляється, що керівники зобов’язані надати висновок про доступність приміщення ломбарду для осіб з інвалідністю

Вимоги до приміщення і доступність ломбарду для інвалідів також розглядалися в листі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.03.2014 р № 7 / 14-3505.

У разі виявлення порушень при здійсненні контролю за дотриманням вимог ДБН В.2.2-40: 2018 Інклюзівність будівель і споруд до ломбардів застосовуються заходи впливу, передбачені законодавством України.

Власникам ломбардів необхідно провести обстеження приміщення та надати висновки експерта про доступність приміщення ломбарду в Ліцензійний орган.

Які ж основні вимоги доступності? До них відносяться:

 • Вхідні групи повинні бути створені так, щоб повністю прибрати травматизм. Це і є доступність банку / ломбарду для маломобільних груп населення (ДБН В.2.2-40: 2018 п.6.1)
 • Важливо не тільки робити пандус, але і його захист від впливу атмосферних явищ, це можуть бути як сонячні промені , так і опади. (ДБН В.2.2-40: 2018 п.5.3.2)
 • Сходи оснащуються пандусами з поручнями (ДБН В.2.2-40: 2018 п.5.1.11)
 • Приміщення зони послуг повинно бути досить просторим для пересування людей на візку інвалідному. Ширина проїзду – не менше 0.9 м, радіус зони повороту крісла-коляски на 90 градусів – не менше 1.2 м, зони розвороту – не менше 1.4 м (ДБН В.2.2-40: 2018 п.6.2.4)
 • Для зручності незрячих і слабозорих відвідувачів підлогу в приміщенні і поблизу вхідної групи повинен мати тактильну розмітку. Зони надання послуг необхідно відзначити відповідними тактильними піктограмами доступності (ДБН В.2.2-40: 2018 п.7.3.7)
 • Для людей з вадами слуху зони послуг і зони очікування повинні бути обладнані індукційними петлями.
 • Коридори оснащуються відбійниками на рівні 80-120 см.
 • Ще одним важливим аспектом можна вважати інформативність. Хол повинен бути облаштований інформаційними тактильними покажчиками і візуальною інформацією. Це обов’язковий елемент для орієнтування в просторі і освідомлення відвідувачів, в тому числі, з порушеннями зору і слуху.

Кожен з перелічених аспектів знаходиться під строгим контролем відповідних органів влади.

Замовити висновки експерта про доступність будівлі банку, ви можете, звернувшись до сертифікованого експерта ТОВ «УІЕЦ» Ананьєва Євгена Олександровича (реєстр будівельної діяльності)

Дзвоните або пишіть вже сьогодні, відповідаємо оперативне протягом одного робочого дня.

Фінансова інклюзія – драйвер економічного зростання і важливий фактор соціальної рівності в сучасному світі.

Залишити заявку
м. Київ, Печерськ, вул. Генерала Алмазова, 4
0