Главная > Новини > Оформити звіт про доступність приміщення для аптек та аптечних пунктів
Оформити звіт про доступність приміщення для аптек та аптечних пунктів
За консультацією зверніться, будь ласка, за номером:

Аптеки – головний предмет інтересу Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України. Перевірки цим відомством проводяться регулярно. За порушення або недотримання умов ліцензування Державна служба з лікарських засобів має право відкликати ліцензію.

Який же результат? Зупинка бізнесу в цілому …

Одне з головних при перевірці вимог — це відповідність приміщення аптечних пунктів вимогам ДБН про доступність для маломобільних груп населення

Відповідно до п.165 Ліцензійних умов, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 30 листопада 2016 р № 929, Ліцензіат, що здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами, зобов’язаний створити необхідні умови для доступу людей з обмеженими можливостями та інших МГН до приміщення

Бабуся з клюкою, лихий самокатників, мама з коляскою … – це теж Люди з обмеженими фізичними можливостями.

Микролифт для лиц с ограниченными возможностямиРаніше був популярний спосіб обійти установку пандуса – встановити всього лише «кнопку виклику». Тепер цей варіант не тільки неактуальний, але і незаконний.

Відповідно до законодавства України, Ліцензіат зобов’язаний отримати звіт експерта по доступності аптеки для МГН.

Загальна доступність аптечного пункту для осіб з інвалідністю оцінюється по доступності основних функціональних зон:

 • облаштування території
 • шляхів руху до об’єкту
 • вхід в будівлю обладнується сходами з поручнями і пандусом
 • в приміщеннях дублювання звукової, а також візуальної інформації, забезпечення знаками, виконаними рельєфним шрифтом Брайля
 • тактильне покриття підлоги

Оформити звіт про доступність приміщень аптечних пунктів необхідно не тільки аптекам, а й банківським структурам.

Хто відповідає за доступність?

За доступність приміщень зараз відповідають власники (користувачі). Це не означає що потрібно всіма правдами і не правдами прагнути оформити звіт про доступність приміщення для аптек та аптечних пунктів. Навіщо обманювати людей, які насправді не зможуть потрапити в ваш заклад?

Евгений Ананьев - главный экспертНайрозумніше і правильне рішення – оформлення висновку експерта про доступність аптечного пункту для маломобільних груп населення. Це висновок, що відображає реальний стан справ. А в розділі «Рішення» експерт ТОВ «Українського інженерно-експертного центру» вкаже рекомендації щодо адаптації та заплановані роботи, які повинні підвищити доступність.

При цьому потрібно керуватися ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» ДБН В.2.2-40: 2018

Статистика за 2020 рік показує, що 90% пандусів в Україні побудовані неправильно. Вони не підходять для пересування людей з обмеженими можливостями і мам з дитячими колясками. «Другий», «Третій» намагається замінити поняття «пандус» – іншими пристроями. Починаючи від всіляких видів дощок, фанери і цегли … закінчуючи шарами картону. «Ефективність» цих пандусів «простіше кажучи» – дуже низька.

Ви знаєте, скільком категоріям людей він життєве необхідний? Відкриємо Вам страшну таємницю: звичайні люди теж вважають за краще йти по пандусу. Спостерігайте, і переконайтеся самі.

Давайте дивитися на краще, а не на гірше. А якщо ми робимо пандуси, то роби їх з розумом.

Доступність аптечного пункту для осіб з інвалідністю також може стати проблематичною, якщо не врахований градус підйому пандуса, його масштабність і інші характеристики.

 • Все проектовані пандуси діляться на:
 • парадний
 • в приміщенні

Измерение угла уклона пандусаУхил зовнішніх пандусів на доріжках і біля парадного входу не повинен перевищувати 8% Пандус є твердою похилу площину (елемент конструкції), що сполучає дві горизонтальні поверхні різної висоти. Призначається для переміщення людей і колісної техніки з одного поверху на інший. Ширина пандуса в просторі за одностороннім рухом становить 1,2 м Максимальна висота підйому -80 см. Обов’язкові поручні. Пандуси висотою 3 м є можливість замінити – підйомними пристроями. Поверхня повинна бути неслизькою. Мати чітку манкіровку кольору або текстури, що контрастує з сусідніми горизонтальними поверхнями.

Огляд приміщень аптеки повинен проводити тільки фахівець з відповідним сертифікатом. Для будь-якого типу будівництва повинна бути забезпечена безпека руху. Встановити поручні. Елементи огорожі. До того ж – особливі умови до матеріалів, конструкцій пандусів. Відповідність їх умовам пожежної безпеки та санітарно-гігієнічним нормам.

Інклюзивність приміщення аптеки для осіб з обмеженими можливостями – обов’язкова вимога, щоб його визнали «відповідним» під ліцензійні вимоги.

Перш ніж оформити висновок про доступність аптеки для інвалідів, який наш Клієнт наддасть в орган, експерт ТОВ «Українського інженерно-експертного центру» оцінить всілякі варіанти. Дасть консультацію виходячи з можливостей фінансування Клієнта і технічних характеристик приміщення.

Спроби «придумати» його самостійно – приведуть до відмови у видачі ліцензії.

Вартість і терміни розраховуються від типу і характеристик будівлі. Дані питання узгоджуються при укладанні договору. Крім того, відразу обумовлюється перелік документів, які Клієнт повинен надати. Даний перелік включає:

 • договір купівлі-продажу, договір оренди …
 • технічні паспорти
 • поверхові плани
 • фотографії наявного обладнання

Оформлення звіту про доступність приміщення аптеки починається з вивчення експертом ТОВ «Українського інженерно-експертного центру»  плану будівлі та виїздом на місце для замірів. Звіт містить в собі вимірювання і фото пандуса. Відсутність будь-яких перешкод на шляху до приміщення. Ширину і довжину прорізів …

Звіт по пандусах при вході в аптеку складають за допомогою еталонних вимірювальних приладів – рулетки, люксметра, динамометра і кутоміра.

Очевидно, що ні до кожного нежитлового фонду є можливість прилаштувати конструкцію шириною 1,2 метра і більше. Керівник ТОВ «Українського інженерно-експертного центру»  Ананьєв Євген Олександрович радить не впадати у відчай. У цій ситуації треба подумати про альтернативи:

 • Ліфти / мікроліфти
 • Підйомні пристрої
 • Наявний додатковий вхід

Якщо Ви потребуєте допомоги у приведенні позицій у відповідність з вимогами законодавства, зв’яжіться з нами. ТОВ «УІЕЦ» подбає про доступність аптеки для МГН і безперешкодному веденні вашого бізнесу.

Звернувшись за допомогою до професіоналів, ви отримаєте всі необхідні послуги, які завжди будуть виконані швидко і якісно.

Залишити заявку
м. Київ, Печерськ, вул. Генерала Алмазова, 4
0