Главная > Новини > Вимоги до доступності приміщень для медичної практики
Вимоги до доступності приміщень для медичної практики

Експертний висновок про доступність приміщення – вимога ліцензійних умов  провадження господарської діяльності з медичної практики

За консультацією зверніться, будь ласка, за номером:

У сучасному світі, де сфера охорони здоров’я відіграє визначальну роль у суспільстві, велика увага приділяється забезпеченню якості та безпеки медичних послуг. Одним з ключових аспектів забезпечення високого стандарту медичної допомоги є стан приміщення, в якому ведеться господарська діяльність у сфері медичної практики. Експертний висновок про доступність цього приміщення стає важливим етапом в процесі отримання ліцензії на медичну практику.

Нові вимоги для ліцензіатів: важливі зміни у ліцензійних умовах

Починаючи з 30 березня 2024 року, в Україні набуває чинності Постанова №1393, яка була прийнята Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2023 року. Цей нормативний акт вносить зміни до ліцензійних умов здійснення господарської діяльності у сфері медичної практики. Однією з ключових нововведень є вимога до створення необхідних умов для вільного доступу маломобільних груп населення до медичних приміщень. Саме пункт 37, який додається до ліцензійних умов, визначає нові вимоги для ліцензіатів, що займаються медичною практикою. Згідно з цим пунктом, кожен ліцензіат повинен створити вільний доступ для людей з МГН до приміщень, які відповідають державним будівельним стандартам та правилам.

Доступність для маломобільних груп населення: нові вимоги до ліцензіатів

Процес отримання ліцензії на медичну практику тепер передбачає обов’язкову наявність документа, що підтверджує доступність приміщення для маломобільних груп населення. Цей документ має форму висновку або довідки. Інформація про стан медичного закладу тепер буде включати дані цього документу, замінюючи акт санітарно-епідеміологічного обстеження, який став зайвим. Ліцензіат повинен отримати висновок від фахівця з технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат або відповідну установу, уповноважену на таке обстеження.

ТОВ «Український інженерно-експертний центр» виступає як провідний експерт у сфері технічних обстежень будівель та споруд. Наша компанія гарантує ліцензіатам своєчасне та повне надання необхідних документів, що підтверджують відповідність їхніх приміщень вимогам доступності. Ми прагнемо забезпечити високий рівень задоволення клієнтів, надаючи їм не лише якісні, але й оперативні рішення в рамках нового законодавства та вимог у галузі медичної практики.

Терміни подачі документів та порядок для ліцензіатів

Для вже ліцензованих структур постанова визначає обов’язок отримання цього документу протягом року з дня публікації постанови та його обов’язкового надсилання до Міністерства Охорони Здоров’я України. Це стосується всіх видів ліцензіатів: ТОВ, ФОП, КНП, незалежно від їхніх медичних спеціалізацій. Ці нові терміни та порядок подачі документів є важливою частиною впровадження нових вимог у ліцензійних умовах медичної практики, спрямованих на забезпечення доступності медичних послуг для всіх верств населення. Ліцензіатам рекомендується дотримуватися цих термінів для успішного виконання нових вимог та уникнення можливих санкцій.

висновок про доступність мгн

Залишити заявку
м. Київ, Печерськ, вул. Генерала Алмазова, 4
0