Главная > Новини > Доступність будинків і приміщень для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення
Доступність будинків і приміщень для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення
За консультацією зверніться, будь ласка, за номером:

Людям з інвалідністю буває складно існувати і переміщатися, тому що не скрізь є нормальне середовище, що дозволяє вільно пересуватися. У багатьох країнах є перелік вимог і положень, згідно з якими, забезпечується доступність навколишнього середовища людям з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Доступне довкілля – це не тільки по дорогах і вулицях, а й по будівлях і приміщеннях, адже в них люди з інвалідністю також повинні відчувати себе комфортно. Доступність будинків і приміщень для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення – дуже важливий аспект, який повинен дотримуватися неухильно.

Обстеження приміщень на предмет доступності для осіб з інвалідністю проводиться спеціальними органами, тому важливо дотримуватися всіх вимог.

Якщо ви хочете побудувати будинок доступний людям з інвалідністю та маломобільним групам населення, то в подальшому вам потрібно буде скласти звіт про інклюзивності будівлі і приміщення. Наша компанія допоможе вам у створенні доступної споруди.

Доступність будинків для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

Евгений Ананьев - главный экспертДоступність будинків і приміщеннь для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення досягається відповідністю багатьом вимогам. Існують нормативно-правові акти, згідно з якими повинні проектуватися і будуватися будівлі. Наша компанія допомагає створювати доступне навколишнє середовище для людей з інвалідністю та МГН. Всім людям варто задуматися про створення такого середовища, адже воно допомагає успішній інтеграції людей з обмеженими можливостями в суспільство. Необхідність допомоги незахищеним верствам населення актуальна до сих пір, тому варто ознайомитися з деякими вимогами для створення доступних будівель і приміщень:

  1. Територія біля будівлі або будинку повинна відповідати певним вимогам, наприклад варто подбати про те, щоб покриття не було слизьким, а також не вібрувало для комфортного пересування людей з інвалідністю. На дорозі для пересування не повинно бути навіть мінімальних перешкод, поверхня повинна бути трохи жорсткою для переміщення візків. Також, маломобільні групи населення повинні безперешкодно пересуватися по покриттях, незважаючи на погодні умови. Отримання висновку експерта про доступність приміщення для осіб з інвалідністю може бути вироблено при дотриманні вимог, стосовно території біля будівлі.
  2. Ширина шва між плитами, якщо поверхня біля будинку зроблений з плит, повинна бути не більше 1,5 см. Зверніть увагу на якість матеріалу, покриття повинне бути твердим, ні в якому разі не пухким.
  3. При наявності будь-яких перешкод, наприклад порогів, варто встановити спеціальні пандуси. Крім того, всі сходи повинні бути обладнані пандусами по обидва боки, якщо є поодинокі ступені, то також необхідно дане обладнання.
  4. При перепадах горизонтальної поверхні, необхідно встановити спеціальне огородження і поручні з обох боків. Вимога поширюється не на всі перепади, тільки для перепадів більше 0,45 м.

Наша компанія допоможе вам у створенні доступної будівлі або приміщення, ми готуємо документацію, виготовляємо проекти будівель і обладнаємо приміщення.

Які вимоги пред’являються до вхідних дверей і майданчиків?

  1. Вхідні двері і майданчик – звичні нам речі, але для людей з обмеженими можливостями вони можуть стати справжніми перешкодами, тому варто особливу увагу приділяти ширині отвору і відсутності порогу, так МГН буде легше пересуватися. У разі, якщо необхідно встановити поріг, то його висота не повинна перевищувати 14 мм. Обстеження будівель і споруд на предмет доступності для маломобільних груп населення проводиться експертом, тому важливо дотримуватися всіх правил.
  2. Вхідна площадка також може стати перешкодою на шляху людини з інвалідністю, тому варто подбати про те, щоб вона була досить просторою, площа (приблизно) півтора метра на півтора метра. Якщо на ній є пандус або інше спеціальне обладнання, то і площа повинна бути більше.

Сходам потрібно приділити особливу увагу, це головна перешкода для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Якщо сходи будуть незручними або на них не буде встановлено спеціальне обладнання, то ви ризикуєте не тільки отримати штраф від контролюючих органів, а й поставити людину з обмеженими можливостями у небезпеку. Подбайте про те, щоб покриття сходів було неслизьким, найкраще вибрати трохи жорстке покриття. Також, переконайтеся в наявність поручнів, вони повинні бути закругленими по краях, в разі якщо вони відсутні, МГН просто не зможуть користуватися пандусами, а це значить – вони не зможуть потрапити в будівлю.

Що стосується дверей, то їх ширина, точно так же, як і дверних прорізів не повинна бути менше 1,3 метра. Пороги – одне з головних перешкод для людей з інвалідністю, тому їх варто виключити, якщо ж пороги є, то їх висота не повинна перевищувати 14 мм.

Зовнішні двері повинні бути обладнані інформаційною табличкою. Також, слід використовувати інформаційні таблички і всередині будівлі. Подбайте про наявність тактильної підлоги.

У нашій компанії ви завжди можете замовити проект будівлі, який буде зручний не тільки звичайним людям, а й людям з інвалідністю та маломобільним групам населення.

Обстеження будівель і споруд на предмет доступності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення проводиться спеціальними органами. Якщо вам необхідно придбати обладнання для забезпечення доступності, то звертайтеся в нашу компанію.

Залишити заявку
м. Київ, Печерськ, вул. Генерала Алмазова, 4
0